3dpoint.pl | Dla szkół
15122
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15122,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.3,vc_responsive
 

Pokazy w szkołach

Poprzez swoją działalność, chcemy już teraz zaoferować pokazy przybliżające technologię druku w 3D

Eksperci przewidują, że za kilka lat drukarki 3D będą tak powszechne w użyciu, jak obecnie telefony komórkowe. Poprzez swoją działalność, chcemy już teraz zaoferować pokazy przybliżające tę innowacyjną technologię oraz uczące w jaki sposób praktycznie skorzystać z możliwości drukarek 3D. W tym celu stworzyliśmy specjalne pokazy dostosowane do różnych grup odbiorców.

Podczas zajęć uczestnicy:

Zdobędą wiedzę na temat różnych technologii stosowanych w druku 3D

Zapoznają się z historią powstania druku przestrzennego

Poznają jego obecne zastosowania

Wezmą udział w kolejnych etapach powstawania wydruku

Usłyszą wiele ciekawostek na temat drukowania 3D

Zostaną obdarowani pamiątkowymi wydrukami 3D oraz materiałami edukacyjnymi

Na każdy pokaz przywozimy drukarkę 3D, skaner 3D oraz materiały do druku. Dysponujemy także własnym projektorem oraz laptopem, które pozwolą na wyświetlenie przygotowanej przez nas prezentacji.

 

Pokazy skierowane do odbiorców w różnych kategoriach wiekowych będą zróżnicowane ze względu na ilość oraz formę przekazywanych treści. Szczegółowe scenariusze poszczególnych zajęć są przedstawiane na niezobowiązującym spotkaniu, mającym na celu dokładne zaprezentowanie naszej oferty. W celu ustalenia terminu spotkania prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny bądź mailowy.

ODBIORCY

Uczniowie szkół podstawowych

Druk 3D zmienia świat, technologia ta znajduje swoje wykorzystanie praktycznie we wszystkich dziedzinach życia. Jest to przyszłość, która z pewnością będzie codziennością, szczególnie dla młodych osób. Warto już od najmłodszych lat zaznajamiać dzieci z tą prężnie rozwijająca się dziedziną. Organizowane przez nas pokazy mają na celu w prosty, luźny sposób przedstawić dzieciom magię drukowania w trójwymiarze. Chcemy pokazać im te niesamowite maszyny, pozwolić im dotknąć materiałów i opowiedzieć o rzeczach, które można z nich zrobić. Nasze doświadczenie w pracy z dziećmi oraz przygotowana forma zajęć sprawią, że godzina pokazów stanie się dla nich również cenną lekcją.

Uczniowie szkół średnich

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych to grupa, która najszybciej zderzy się w swoim życiu z drukiem 3D. Przyszli inżynierowie, architekci, artyści, projektanci, czy lekarze już dziś powinni zaznajomić się z treściami dotyczącymi druku 3D. Na wielu uczelniach, w Polsce i na świecie, ta technologia to codzienność. Jedni studenci drukują w 3D swoje prace zaliczeniowe, a inni te drukarki budują. Jednak oferta skierowana jest nie tylko do osób udających się na studia. W wielu środowiskach zawodowych przyszły pracownik może zderzyć się z wykorzystaniem tej innowacyjnej technologii. Chcemy pomóc młodym osobom przyjąć tę technologię do swojego życia, tak aby już teraz się z nią zaznajomili. Treści przekazane na szkoleniu zawierają krótką historię druku 3D, dostępne obecnie technologie, ich wady, zalety oraz zastosowania jakie posiadają. Jednak najważniejszym elementem pokazu jest demonstracja procesu powstawania modelu w drukarce 3D oraz możliwość dotknięcia materiałów oraz gotowych wydruków 3D.